fabryka mebli szynaka

Informacje o firmie

Fabryka Mebli „SZYNAKA” Sp. z o.o. prowadzi działalność w miejscowości Nowe Miasto Lubawskie przy ulicy Makuszyńskiego 4. Zakład zlokalizowany jest na nieruchomości położonej w dzielnicy przemysłowej miasta, o łącznej powierzchni 3,8777 ha. W 2007 roku rozpoczął się proces inwestycyjny, który doprowadził do wybudowania nowoczesnego zakładu produkcyjnego o powierzchni użytkowej 15.176,47m². Teren, na którym leży Fabryka Mebli „SZYNAKA” Sp. z o.o. znajduje się w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Przemysłowa cześć Nowego Miasta Lubawskiego, jest dobrze skomunikowana z najważniejszymi miastami regionu oraz Polski.

Finisz

Głównym przedmiotem działalności Fabryki jest produkcja mebli/elementów meblowych oparta na bazie płyty wiórowej oklejanej foliami finish o różnych kolorach. Celem spółki jest produkcja mebli i elementów meblowych na rynek krajowy i zagraniczny oraz ich sprzedaż dla wielkich międzynarodowych sieci meblowych. Powołanie Fabryki to odpowiedź na zmieniające się potrzeby rynku w zakresie specjalizacji produkcji w konkretnych segmentach mebli. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych linii produkcyjnych, Fabryka osiągnęła wysoki stopień specjalizacji w segmencie elementów meblowych i mebli mieszkaniowych niedrogich o wysokiej jakości. Asortyment produkcyjny obejmuje elementy meblowe, półki, części szuflad, elementy regałów i szaf oraz gotowe wyroby, które następnie mogą być montowane/kompletowane w innych meblach określanych jako grupa mebli mieszkaniowych – do pokoju, sypialni, jadalni itd. Z punktu widzenia finalnego nabywcy produktów zarówno w przypadku produkcji, jak i sprzedaży seryjnej niezmiernie ważne jest to, żeby każda partia wyprodukowanych mebli czy elementów meblowych charakteryzowała się powtarzalnością oraz dokładnie tym samym standardem wykończenia czy wykonania. Ich oczekiwania są w pełni zaspokajane. Zmienność trendów rynkowych oraz różnorodność oczekiwań klientów sprawia, że oferta firmy nie może stanowić zamkniętego katalogu produktów. Ma ona charakter sprzedaży potencjału produkcyjnego i dostawy produktów w sposób odpowiadający klientowi.

Fabryka Mebli „SZYNAKA” jest stosunkowo młodą firma, ale już może pochwalić się kilkoma znaczącymi nagrodami i wyróżnieniami, jak chociażby:

  •  Nagroda POLWOOD – za inwestycje roku 2008 w przemyśle drzewnym;
  •  I miejsce Firm Rodzinnych Roku 2012 – ranking prowadzony przez NEWSWEEK;
  •  Laur Pierwszeństwa za inwestycje w branży meblarskiej – przyznany przez W-MSSE, 2012 rok.

W celu podniesienia prestiżu Firmy oraz sprostaniu wysokim wymaganiom stawianym przez zagranicznych odbiorców  Fabryka Mebli „SZYNAKA” uzyskała w 2010 roku certyfikat FSC CoC (Chain of Custody), który potwierdza rygorystyczną kontrolę pochodzenia produktu w przemyśle drzewnym.
Od kwietnia 2011 firma posiada również:

  • CERTYFIKAT ISO 9001:2008 Systemu Zarządzania Jakością Przedsiębiorstwa na produkcję mebli,
  • CERTYFIKAT ISO 14001:2004 Systemu Zarządzania Środowiskowego Przedsiębiorstwa na produkcję mebli,
  • CERTYFIKAT OHSAS 18001:2007 System Zarządzania Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Przedsiębiorstwa na produkcję mebli.

Fabryka Mebli „SZYNAKA” Sp. z o.o. kilkakrotnie korzystała z pomocy finansowej pochodzącej ze środków unijnych i budżetu państwa. Spółka zrealizowała  projekty dofinansowane m.in. ze środków  Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013 w ramach:

  • Poddziałania 1.1.7 Dotacje inwestycyjne dla mikroprzedsiębiorstw i sektora MŚP  w zakresie innowacji i nowych technologii,
  • Poddziałania 1.1.9 Inne inwestycje w przedsiębiorstwa.